ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7106329
*
nr 710 6329
Spegel
Empirestil, Bemålad, höjd: 56
Utrop:
500 kr
Såld:
550 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 augusti 2011
kl 19:56:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/8 21:24:37
1
400 kr
21/8 16:30:08
2
200 kr
22/8 11:53:00
3
300 kr
22/8 11:53:37
3
400 kr
22/8 11:55:51
3
500 kr
22/8 15:37:19
4
500 kr
22/8 15:38:04
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23
*
Spegel
nr 710 6329
Spegel
Empirestil, Bemålad, höjd: 56
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 550 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 augusti 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/8 21:24:37 | 1 | 400 kr |
21/8 16:30:08 | 2 | 200 kr |
22/8 11:53:00 | 3 | 300 kr |
22/8 11:53:37 | 3 | 400 kr |
22/8 11:55:51 | 3 | 500 kr |
22/8 15:37:19 | 4 | 500 kr |
22/8 15:38:04 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23